« Späť na aktuality (2017/2018)

HEFAISTON 2017 | Aktuality

Už tradične, posledný augustový týždeň patril medzinárodnému kováčskemu stretnutiu na hrade Helfštýn v Čechách, ktorého súčasťou je už niekoľko rokov aj naša škola. Tento rok to bol 36. ročník, na ktorom sa predstavili kováči z rôznych kútov sveta, aby priamo pod holým nebom zhotovili úžasné diela. Umelci sa predstavili v rôznych kategóriách ako napríklad klasické či umelecké kováčstvo, výroba šperku, zbrane, ale aj kovorytecké práce. Pred stovkami návštevníkov sa predstavili Maťo Šimek, ale aj pán riaditeľ Michálik, a samozrejme, opäť sme zaujali ako vždy.

HEFAISTON 2017

  1. Maťo podáva informácie o našej škole

  2. Naše súťažné výrobky

  3. Nášho Kelta obdivovali deti

  4. O pamätnú mincu mala záujem aj mladšia generácia

  5. Súťažný nôž

  6. V plnom nasadení

  7. Pred hradom, pod našou vlajkou

  8. Pohľad z hradnej veže

  9. Pohľad z boku

  10. Ako živý